úterý 21. září 2010

Levoča&Spišský hrad - 20.9.

Náš odpočinkový den - po včerejší tůře určitě zasloužený, začal velmi hezky. Sluníčko svítilo, a tak jsme vyrazili. Nejdříve byl naplánován Spišský hrad a poté Levoča. Kousek před Spišským hradem jsme ale měli dojem, že před námi stojí bílá stěna... najednou byla mlha, že nebylo vidět na krok. Už jsme byli na parkovišti po hradem, ale hrad stále nikde. Dědečkova naštvanost na mlhu byla naprosto zřetelná... Rozhodli jsme se, že se vrátíme do Levoči a pak se uvidí.
Návštěva Levoči rozhodně stála za to, mají tam nádhernou radnici s náměstím a také chrám sv. Jakuba s krásným oltářem Mistra Pavla.
Poté, s lehkými obavami, jsme se vydali opět směr Spišský hrad. Štěstěna tentokrát byla na naší straně a po mlze ani památky. Hrad byl vidět již z dálky a na parkovišti, jsme měli hrad jak na dlani. Velkým překvapením pro nás byli sysli "hradní", kterých tu bylo nepočítaně a nic se nebáli :-).
Oběd jsme absolvovali ve Spišské Salaši a byl vynikající; mimo jiné tam prodávali i turistické hole.
Pak už následoval návrat do našeho hotelu a čerpání sil na zítřejší výstup na Rysy, jak jinak než u pivínka :-).Žádné komentáře: