čtvrtek 4. října 2007

Egypt_Taba_09/2007

Tak to máme za sebou a konečně jsem se v práci rozkoukal, abych mohl poinformovat o naší vydařené svatební cestě. Hlavou se mi ale nějak honí myšlenky na ty hraboše, co nám likvidujou zeleň a základy. No nic...
Cesta do Egypta byla úplně v pohodě, dokonce jsem přestál přistání bez jakýchkoliv náznáků mých obvyklých potíží. Tentokrát ani hlava ani uši, vše OK.
Trochu nás překvapilo, že letiště v Tabě je úplně v poušti, i když se to asi dalo předpokládat. Prostě nikde nic. Organizace cestovní kanceláře Fischer byla dokonalá; čekal na nás minibus a delegát, v minibusu navíc vody. Zkrátka paráda. Když k tomu připočítám takovou tu euforii...
Hotel byl také moc hezký, pokoje čisté, personál vstřícný a ochotný. Po ubytování jsme vyzkoušeli, jak je to se stravováním a to také nemělo chybu /tedy nevím, ta váha, na které teď jsem, není zrovna ideální/, sladkostí mraky a spousta zeleniny. S tím masem to bylo horší, ale nějak zvlášť jsme na něj stejně neměli chuť, takže zase za 1.
Moře bylo krásně teplé /26-28st.; teplota vzduchu 36-40st./ a čisté. Ale hlavně, a na to jsme se nejvíce těšili, spousta ryb kolem korálů. Je až neuvěřitelné jak velké množství všelijakých druhů zde bylo k vidění. Také jsme v podstatě vůbec neplavali, ale jen šnorchlovali, protože to opravdu stálo za to!!
Okolo hotelu se nedalo moc kam jít, nalevo byl zátaras a napravo byla hranice s Izraelem, takže jsme trávili všechen čas v hotelovém areálu, což bylo vcelku příjemné. Pivo mají Egypťani velmi chutné, takže konzumace z mé strany byla pravidelná, četná a bezproblémová :)
Udělali jsme si jeden výlet, "po stopách Indiana Jonese" a podívali se do skalního města Petry v Jordánsku. Také moc hezké, to se prostě musí vidět.
No jeden výlet úplně stačil a zbytek u vodičky... plážových barů :)
Prostě můžeme jen doporučit... a teď fotečky ať se neunavujeme nějakým psaním :))

Žádné komentáře: